Álláshirdetés

A KTI Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft. Magyarország legnagyobb és egyben a legnagyobb múlttal rendelkező közlekedési kutatóintézete

KÖNYVTÁRVEZETŐT
keres.

Könyvtár

Az országos feladatkörű nyilvános Közlekedéstudományi Szakkönyvtár Magyarországon egyedülálló közlekedéstudományi szakirodalmi gyűjteménnyel rendelkezik. Az 1938 óta működő könyvtár napjainkban elsősorban a KTI kutatói munkáját támogatja, de nyilvános szakkönyvtári feladatokat is ellát: helyben olvasás, kölcsönzés, könyvtárközi kölcsönzés, szerzeményezés, olvasószolgálat és bibliográfiai tanácsadás. 34 ezer magyar és idegen nyelvű szakkönyv, nyolcezer kutatási jelentés, 200 magyar és idegen nyelvű szakfolyóirat, valamint 30 féle kurrens folyóirat áll az olvasók rendelkezésére. A könyvtári állomány elektronikus katalógusa a HunTéka, interneten bárki számára elérhető. Kutatási témákhoz kapcsolódóan szakirodalmi háttéranyag kereshető a GALE elektronikus online adatbázisból.

Feladatok

  • A nyilvános szakkönyvtár rendeltetésszerű működésének, a könyvtári ellátás feltételeinek biztosítása
  • A könyvtár alapfeladatainak ellátása, különösen állományszervezés, állománygyarapítás, folyóirat-előfizetés/igényfelmérés, olvasószolgálati tevékenység
  • Adatbázisok felkutatása, megrendelése és használatának támogatása, témafigyelés, irodalomkutatás, a kutatói tevékenység támogatása
  • A könyvtár (folyóirat-olvasó és dokumentumtár) folyamatos működtetése, népszerűsítése
  • Hírlevelek, tájékoztatók összeállítása
  • Az Intézet kutatási jelentéseinek archiválása, kezelése, digitalizálásra történő felkészítése, levezénylése
  • Éves munkaterv, költségterv, statisztikai jelentés készítése
  • Könyvtárközi kölcsönzés
  • A könyvtár hatékony, korszerű és zavartalan működését biztosító stratégia, szabályzatok és más belső dokumentumok kidolgozása, szükség szerinti módosítása, és ezek alapján történő működtetése

Elvárások

  • Felsőfokú szakirányú végzettség (könyvtáros, informatikus-könyvtáros)
  • Korszerű könyvtár-technológiák ismerete (pl.: hírlevél küldő rendszerek, digitalizálás, elektronikus szolgáltatások, könyvtármarketing)
  • Angol nyelv középfokú ismerete
  • Kapcsolódó irodai szoftverek felhasználói kezelése és cél programok ismerete
  • Jó kommunikációs és írás-, fogalmazás készség
  • Önálló, precíz munkavégzés
  • Együttműködő képesség
  • Új, korszerű megoldásokra való nyitottság
  • Kezdeményezőképesség

Előnyt jelent

  • HunTéka integrált könyvtári rendszer ismerete
  • Nemzetközi elektronikus statisztikai és kutatási adatbázisok ismerete
  • Könyvkiadási ismeret
  • További idegen nyelv ismerete

Amit kínálunk

  • Határozatlan idejű munkaszerződés, teljes munkaidő
  • Jó csapat és kellemes munkakörnyezet
  • Szakmai továbbképzés támogatása
  • Kiterjedt szakmai tapasztalatszerzés
  • Stabil és dinamikusan fejlődő munkáltató háttér
  • Tanulási és fejlődési lehetőség

Bérezés: megegyezés szerint

Munkavégzés helye: Budapest XI. kerület

Jelentkezési határidő: 2019. szeptember 23.

Az allas@kti.hu címen részletes, fényképes szakmai önéletrajzzal, jövedelemigény megjelöléssel, valamint motivációs levél megküldésével. A pozícióra pályakezdők jelentkezését is várjuk.

Az álláshirdetésre való jelentkezésével Ön hozzájárulását adja ahhoz, hogy a KTI Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft. a személyes adatait kezelje. A személyes adatainak kezelésére vonatkozó információkat a KTI honlapján az Adatkezelés menü pont  alatt elérhető Általános Adatkezelési Tájékoztató Munkaerő Toborzásra vonatkozó részében ismerheti meg.