Álláshirdetés

A KTI Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft.

Fenntartható Közlekedés Kutatóközpont Közlekedésakusztikai Osztálya új munkatársat keres

TÉRINFORMATIKUS

munkakörbe.

A KTI Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft. jogelődjeivel együtt 80 éves múltra tekint vissza, jelenleg az Innovációs és Technológiai Minisztérium egyik kutatóbázisa. Az állami szakirányítás mellett partnerei a köz- és magán szektorból kerülnek ki; kutatási eredményeinek köszönhetően kiemelkedő helyet foglal el mind Magyarország, mind pedig Európa közlekedés-kutató intézetei között. A KTI küldetése, hogy a fenntartható fejlődés szempontjait figyelembe véve – az EU közlekedéspolitikai irányelveit követve – folyamatosan fejlődő, biztonságos és versenyképes közlekedési környezetet alakítson ki hazánkban, mindezt az élhető környezet érdekében.

A Közlekedésakusztikai Osztály feladatainak tárgyát az Intézet profilján belül a közlekedési eredetű zajterhelés mérséklését célzó projektek megvalósítása képezi.

Feladatok:

  • az Intézet saját fejlesztésű környezetvédelmi térinformatikai és döntéstámogató szakrendszerének (ELZA) üzemeltetésével kapcsolatos feladatok ellátása,
  • a szakrendszer fejlesztési igényeinek felmérése, projektjavaslatok kidolgozása, a fejlesztés felügyelete,
  • a felhasználókkal való kapcsolattartás,
  • közreműködés az osztály zajvédelmi feladatainak ellátásában.

Elvárások:

  • felsőfokú műszaki vagy természettudományos végzettség (elsősorban informatikus, térképész, geográfus, földmérő),
  • felhasználói szintű szöveg-, prezentáció- és táblázatszerkesztési ismeretek,
  • önálló, precíz munkavégzés,
  • térinformatikai adatbázisok kezelése terén szerzett legalább egyéves szakmai tapasztalat.

Előnyt jelent:

  • földmérő- és térinformatikai mérnöki, térképész, geoinformatika specializációval rendelkező geográfus végzettség, vagy más szakirányú térinformatikai végzettség,
  • az EU környezeti térinformatikai irányelvének (INSPIRE irányelv) alkalmazásával kapcsolatos tapasztalatok,
  • QGIS, POSTGRESQL/POSTGIS kezelésében való jártasság,
  • zajvédelmi szakmai ismeretek,
  • angol nyelvismeret.

Amit nyújtunk:

  • Versenyképes jövedelem,
  • Szakmai továbbképzés támogatása,
  • Jó munkahelyi légkör,
  • Könnyen megközelíthető iroda,
  • Stabil munkahely.

A munkavégzés helye: Budapest XI. kerület, Than Károly u. 3-5.

Bérezés: megegyezés szerint

Jelentkezési határidő: 2019. 11. 30.

Jelentkezési módja: szakmai önéletrajz és motivációs levél beküldése az allas@kti.hu címre

Az álláshirdetésre való jelentkezésével Ön elfogadja a KTI Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft. Általános Adatkezelési Tájékoztatójának Munkaerő Toborzásra vonatkozó rendelkezéseit, amelyet a www.kti.hu Adatkezelés menü pontra kattintva érhet el.