Közlekedésfejlesztési Kutatóközpont
Albert Gábor tudományos főmunkatárs
A Közlekedésfejlesztési Kutatóközpont vezetője. Közlekedésmérnökként végzett a Budapesti Műszaki Egyetemen, később ugyanitt szerzett közlekedésmatemetikai szakmérnöki diplomát, s itt avatták euromérnökké is. Fő szakterülete az összközlekedési folyamatok feltárása, vizsgálata, közlekedéstervezés, stratégiaalkotás. Érdeklődési területe: célforgalmi vizsgálatok, a városi közlekedés szervezése, modellezése, a közforgalmú közlekedés és a nem motorizált közlekedési módok integrációja
Gyüre Ildikó kutatóközponti asszisztens
Földrajz-környezettan tanárként végzett a Debreceni Egyetemen. Feladata a szakterületi vezető napi munkájának támogatása, a munkatársak/kutatók munkájának adminisztratív támogatása, kapcsolattartás, együttműködés a munkatársakkal, vezetőkkel, az Intézet más egységeivel és a külső partnerekkel.
Hálózattervezési Osztály
Erdélyi Csaba műszaki ügyintéző
Technikusi végzettséggel és a közlekedési szakterületen évtizedes tapasztalatokkal rendelkezik. Feladata: a kutató-fejlesztő feladatok támogatása, együttműködés a tudományos besorolású dolgozókkal. Fő szakterülete az utazási szokások és forgalmi változások vizsgálatához kapcsolódó adatgyűjtések tervezése, lebonyolítása, térinformatikai feldolgozása és grafikai vizualizációja.
Hideg Viktória tudományos segédmunkatárs
Közlekedésmérnökként végzett a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, jelenleg a Széchenyi István Egyetem infrastruktúra-építőmérnöki mesterszak hallgatója. Érdeklődési területe: közforgalmú autóbusz-közlekedés, fenntartható városi közlekedés, iskolai és munkahelyi utazási szokások vizsgálata.
Lévai Zsolt tudományos munkatárs
Okleveles közlekedésmérnökként végzett BME-n. Fő szakterülete: vasúti közlekedéssel kapcsolatos vizsgálatok, hazai és nemzetközi projektek. Több évtizedes vasúti szakmai tapasztalattal rendelkezik. Érdeklődési területe: vasúti személy- és áruszállítási folyamatok tervezése. Külső óraadó oktató a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző, valamint Rendészettudományi Karán.
Miksztai Péter tudományos munkatárs
Okleveles közlekedésépítő-mérnökként végzett a Budapesti Műszaki Egyetemen. Fő tevékenysége a számítógépes forgalmi modellezés. Elsősorban a közúti egyéni közlekedéssel foglalkozik, a szakterületébe a településszintű, illetve országos léptékű fejlesztési tervek forgalmi és baleseti vizsgálatai tartoznak.
Serbán Viktor tudományos segédmunkatárs
Közlekedésmérnökként végzett a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyemen. Fő szakterülete a közúti és a közforgalmú közlekedés forgalmi adatfelvételeinek tervezése és lebonyolítása, valamint a felmért adatok projektcéloknak megfelelő kiértékelése. Érdeklődési területe: a természetjáráshoz kapcsolódó utazások szokásjellemzőinek megismerése, az egyéni és a közforgalmú közlekedésre gyakorolt hatásainak vizsgálata.
Közlekedésmenedzsment Osztály
Munkácsy András tudományos munkatárs
A Közlekedésmenedzsment Osztály vezetője. Közgazdászként végzett a Budapesti Corvinus Egyetemen, ahol jelenleg óraadóként vesz részt közlekedéssel kapcsolatos tárgyak oktatásában. PhD fokozatát a Madridi Műszaki Egyetemen szerezte. Fő szakterülete: az utazási szokásvizsgálatok, valamint a közlekedéstervezés, koncepció- és stratégiaalkotás. Érdeklődési területe: a személyközlekedési folyamatok, különösen a közlekedés és turizmus kapcsolatának, valamint a nem motorizált közlekedési módok használatának a vizsgálata.
Dr. Berényi János tudományos tanácsadó
Okl. építőmérnök, okl. közlekedési szakmérnök (BME), a műszaki tudomány kandidátusa. Több közlekedési tervező-, fejlesztő- és kutatóintézményben foglalkozott személy- és áruszállítási kutatásokkal, fejlesztési tervekkel, ill. hazai és nemzetközi projektekkel. Főbb szakterülete: közlekedéstervezés, -szervezés, -menedzsment; városi közlekedés, közlekedési rendszerszervezés, közlekedés logisztika. Több hazai tudományos szervezet tagja és tisztségviselője, két szakmai kézikönyv társszerzője, 58 cikk, valamint 39 önálló tanulmány szerzője.
Dr. Csendes Bálint tudományos munkatárs
Geoinformatikus-közgazdász. Doktori tanulmányai során légi felvételek osztályozására fejlesztett Machine Learning megoldásokat és adatfeldolgozó szoftvereket. Az Európai Bizottságnak és különböző brüsszeli tanácsadó cégeknek dolgozott, ahol ITS, GNSS, térinformatikai és távérzékelési témákban elemzéseket, továbbá költség-haszon vizsgálatokat, piackutatásokat készített, valamint megvalósíthatósági és hatástanulmányokat szerkesztett. Fő érdeklődési területe az innovatív térinformatikai feladatok és az adatbázis-programozás.
Lieszkovszky József Pál tudományos munkatárs
Az ELTE-n végzett okl. terület- és településfejlesztő geográfusként, másoddiplomáját a SZTE-n szerezte nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakon. A SZE Regionális- és Gazdaságtudományi Doktori Iskola PhD hallgatója. Főbb érdeklődési területei: vidéki térségek közforgalmú közlekedésének problémái, igényvezérelt közlekedési módok, közlekedési eredetű kirekesztettség vizsgálata. Részmunkaidőben a BCE Gazdaságföldrajz, Geoökonómia és Fenntartható Fejlődés Intézetének oktató-kutató munkatársa.
Dr. Siska Miklós tudományos munkatárs
Statisztikus szakközgazdász, egyetemi doktor. Különböző kutatóintézeti, államigazgatási, hazai és külföldi közjogi és magán szervezeteknél töltött be döntés-előkészítő, illetve különböző vezetői pozíciókat. Jelenleg a Közlekedésmenedzsment Osztály munkatársa. Főbb szakterületei: közlekedéstervezés, -szervezés, -menedzsment; matematikai modellezés, forgalmi előrejelzések, költség-haszon elemzések, logisztika, közlekedési szokások változása. Hazai és nemzetközi projekteket vezet. Számos cikk és tanulmány (társ)szerzője.
Strommer Tamás tudományos segédmunkatárs
Diplomáját a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szerezte: gépészmérnök BSc 2017-ben, majd közlekedésmérnök MSc 2019-ben. Érdeklődési területe a közforgalmú autóbuszos és vasúti közlekedés, a városi közlekedés, valamint az intermodális közlekedési rendszerek vizsgálata.
Virág Álmos tudományos munkatárs
Az ELTE-n végzett a geográfus szak terület- és településfejlesztés szakirányán. Projektmenedzserként számos európai uniós és hazai közlekedésfejlesztési projekt megvalósításában, valamint fenntartható városi mobilitási tervek készítésében vett és vesz részt. Főbb érdeklődési területe: intermodalitás, fenntartható közlekedési formák (gyaloglás, kerékpározás), mobilitásmenedzsment.