Ahogy arról korábbi cikkünkben is beszámoltunk, a „zöldszakképzés” elnevezésű projektünk keretében a környezeti fenntarthatóságra összpontosító digitális tananyagfejlesztést végeztünk el, amelyet online konferencia keretében mutattunk be az érdeklődő szakembereknek.

A tananyagok bemutatása után következő lépés az anyagok gyakorlati tesztelése volt.

A tanulók 10 különböző fókuszcsoportban, oktatóik vezetésével, külső, duális képzőhelyen is az érintett szakértők együttműködésével tesztelték a tananyagot.

A fókuszcsoportok az alábbiak szerint alakultak :

  1. Napelemszerkezetek a vasúti közlekedésben
  2. Környezetvédelem a MÁV csoportnál
  3. Hulladékkezelés – Veszélyes áruk
  4. Logisztikai témák
  5. Szelektív hulladékkezelés
  6. Vasúti témák
  7. Közúti közlekedési témák
  8. Hajózási témák
  9. Környezetvédelem a Magyar Posta Zrt-nél
  10. Környezettudatosság a Magyar Posta Zrt. logisztikai hálózatában

Összesen 58 aktív, a közlekedési ágazat különböző szakmai területein érintett tanuló tesztelte a tananyagot és küldte meg a tesztelés eredményeként kialakult véleményét részünkre.

A közlekedési ágazat szakterületeiről, duális képzésben érintett cég munkatársait is bevontuk a tesztelésbe, akik együttműködtek a fókuszcsoportokkal, majd a saját szakterületüknek megfelelő tananyagmodulok teszteléséről elkészítették és megküldték részünkre a szakmai véleményüket.

További hírek

Szimulátorok a közoktatásban

2024. november 7.
Immár 26. alkalommal találkoztak az oktatási szakemberek az Országos Közoktatási és Szakképzési Szakértői Konferencián. Az…